Hybrid Yazılım Elektronik A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanımız Cömert AYBEY, Manisa Valimiz, Sayın Mustafa Hakan Güvençer'e Endüstri 4.0 ve Geleceğin Karanlık Fabrikaları Hakkında Sunum Yaptı.

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Yönetim Kurulu Başkanımız Cömert AYBEY, Manisa Valimiz, Sayın Mustafa Hakan Güvençer'e Endüstri 4.0 ve Geleceğin Karanlık Fabrikaları Hakkında Sunum Yaptı.
Turgutlu Ticaret Odası (TUTSO), Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) ve Turgutlu Metal Sanayicileri Derneğini (TURMESAD) tarafından TUTSO Meclis Toplantı Salonudna gerçekleştirilen toplantıya, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kaymakam Uğur Turan, Belediye Başkanı Turgay Şirin, Ticaret Odası Başkanı Faruk Aydın, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksek Okulu Dekanı Kenan Yalınız, Turgutlu Metal Sanayicileri Derneği Başkanı Tahsin Koyak ve sanayiciler katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Turan, Turgutlu'nun 1920'li yıllarda, tarım aletleri imalatı yapan küçük bir çarşıdan ibaret olduğunu söyledi.

İhracat yapan bir çok firmanın ilçede yer aldığını belirten Turan, şöyle konuştu:

"Turgutlu'da makine imalatçılarının büyük çoğunluğu küçük ve orta ölçekli KOBİ niteliğinde olup, değişen ekonomik koşullara ve teknolojik gelişmelere karşı uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Ancak söz konusu yapı pazarlaşma ve kurumsallaşma kabiliyetinin zayıflığı, yetersiz fiziki altyapı, Ar-Ge ve inovasyon kapasitenin yetersizliği nitelikli çalışma gücü zaaflarını da bünyesinde taşımaktadır. Kümelenme stratejisi ile ilçemizdeki firmalar pazarlama ve ürün geliştirme kapasitelerini arttıracak daha güncel ve gelişmiş teknolojileri kullanacak, inovatik faaliyetleri artacak, yeni işe alanları ve istihdam desteklenmiş olacaktır."

Daha sonra Dr. Haktan Sevsay, Turgutlu makine kümelenmesi, Hybrid Yazılım elektronik firma yetkilisi Cömert Aybey, Endüstri 4.0 ile Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası yetkilisi Halil Aksoylu, makineci Turgutlu, makine kümelenme stratejileri hakkında sunum yaptı.